Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

«ΚΕΡΑΥΝΟΒΟΛΗΣΑΝ» οι παίδες της ομάδας Ποταμούλας...

Η παιδική ομάδα του Αγγελοκάστρου  υποδέχθηκε την ομάδα του Κεραυνού στην έδρας της στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.Οι παίχτες του Γιάννη Τσιούνη δεν άφησαν περιθώρια στην ομάδα του ''Αχελλώου'' για να πάρει θετικό αποτέλεσμα.Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με πολλά γκολ και φάσεις, η παιδική ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ έδωσε ρεσιτάλ στο γήπεδο του Αγγελοκάστρου.
Έτσι, από το πρώτο ημίχρονο στο 20' λεπτό η ομάδα μας δέχτηκε το πρώτο γκολ,ενώ στο 30' λεπτό ο παίκτης του Κεραυνού απάντησε και έκανε την ισοφάριση με ένα καταπληκτικό γκολ.Στο 35΄ ο Ντίνος Παπαθανάσης,από πλάγιο έξω από την περιοχή έδωσε το προβάδισμα πριν τη λήξη του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο μετά από μεγάλη πίεση ήρθε το τρίτο γκολ ξανά στο 57' από τον Ντίνο Παπαθανάση,που κατάφερε να στείλει δύο φορές  τη μπάλα προς τα δίχτυα.Στο 70΄ με καταπληκτική κεφαλιά του Γρηγόρη Καππή,κρέμασε τον τερματοφύλακα της ομάδας του ''Αχελλώου'' Αγγελοκάστρου και έγινε το 4-1.Πριν τη λήξη του Αγώνα το Αγγελόκαστρο μείωσε σε 4-2.
Με αποτέλεσμα η ομάδα μας να πάρει την 5η θέση της Αγωνιστικής Περιόδου.

Φανερά ικανοποιημένος ήταν ο Τεχικός της ομάδας απο την εμφάνιση των παιδιών.Η ηγεσία της ομάδας εξέφρασε τις ευχαριστίες της προς τον Γιάννη Τσιούνη για την  μεγάλη προσπάθεια που καταβάλει στην ομάδα,τόσο στην προπόνηση όσο και στην επιμονή και υπομονή που διαθέτει.Μια προσπάθεια που ήδη αρχίζει να αποδίδει καρπούς.Η παιδική Ομάδα αρχίζει πλέον να δείχνει καλά δείγματα και απ'οτι φαίνεται  βρίσκεται σε καλό δρόμο,με τα καλά αποτελέσματα που καταφέρνει.

Οι φωτογραφίες  μας έχουν σταλεί μέσω email απο τον Πρόεδρο τής Ομάδας κ.Δημήτρη Ανδρώνη,που παρακολούθησε τον Αγώνα.